Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

macica dwórożna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jedrek
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 2:53 pm    Temat postu: macica dwórożna Odpowiedz z cytatem

witajcie. z mężem mamy problem, po badaniach ultrasonagraficznych okazało się, że mam macicę dwórożną. ginekolog powiedział, że narazie nie ma co sie martwić, ale jak później poczytałam o tym to przestraszyłam się, że nigdy nie będę miała dziecka. Nie stać mnie, żeby jeszcze raz robic badania, albo iśc do lekarza. może ktoś mi pomoże w interpretacji tych wynikówh:
Macica dwurożna. Trzon macicy przodozgięty AP 27 mm. Obrysy trzony gładkie, struktura mięśnia jednorodna. Jama macicy linijna. Endometrium szerokości: 2mm. Jajnik lewy: 33x16 mm. Jajnik lewy: 34x12. Struktura przydatków obustronnie prawidłowa. W zatoce Douglasa płynu nie stwierdza się

Będę bardzo wdzięczna
Marta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jednajedyna
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 1:21 pm    Temat postu: Re: macica dwórożna Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem macica ma ksztalt trojkata,natomiast macica dworozna charakteryzuje sie tym ze jej ksztalt przypomina raczej serce, (dwa rogi gorne sa zaokroglane,ktorych linie biegnac ku sobie,zbiegaja w dol,az w koncu sie zespalaja tworzac drugi rog macicy (przypomina wtedy ona ksztalt serca) Macica taka w przyszlosci zwieksza ryzyko poronienia. Jezeli budowa anatomiczna dworoznej macicy calkiem uniemozliwia donoszenie ciazy,mozna poddac sie operacji rekonstrukcyjnej.

Pozdrawiam;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: